X

Tihti ei hõlma vabatahtlikuks olemine ainult vabatahtliku ennast, vaid ka kõiki tema lähedasi.

“Minu vanaisale meeldivad väga varesed ja kui suvel oli nn varesepoegade uputus, siis pakkusin talle, et äkki soovib tema ka ühe neist üles kasvatada. Läks hoopis nii, et suve lõpuks oli vanaisa juba 5 varesepoega üles kasvatanud.

See oli väga huvitav kogemus meile kõigile. Näha, kuidas varesed kasvavad, õpivad lendama ning kuidas luuakse suhteid metsast pärit varestega. Üks eredaim hetk oli kindlasti see, kui üks viimastest varesepoegadest suutis ära lollitada metsas elava varese. Nimelt olid varestel kindlad kellaajad, millal sai süüa ning tihtilugu olid ka teised varesed kohal. Sel hetkel, kui söök ette pandi, olid metsas elavad varesed kaugemal piilumas, niipea kui inimene silmapiirilt kadunud, julgesid ka nemad lähemale tulla. Toast läbi akna oli näha, kuidas söömine toimus - meie nn koduvares avas suu ja metsavares hakkas teda toitma nagu oma pojakest. Kirjandusest võib lugeda, kuidas varesepojad lollitavad oma vanemaid kuni kolmanda eluaastani enda eest hoolt kandma aga, et ilma vanemateta kasvanud varesepoeg suudab võõra varese ennast toitma meelitada, seda ei osanud me kindlasti ette näha.

Kõik viis varesepoega ühinesid metsavarestega ning läksid koos nendega rändele. Vanaisa on mõista andnud, et ta on valmis veel vareseid üleskasvatama. Selle jaoks plaanime ehitada ka korraliku puuri, et kõik vajalikud tingimused oleksid varesepoegadele tagatud.

Kaks varesepoega vajasid jalga ka räätsasi, sest varbad olid vales asendis ning jalaga polnud võimalik haarata. Selline väärareng tekib tihti linnas elavatel varestel ja nende poegadel vale toitumise tõttu. Toidust ei saada piisavalt vajalikke toitaineid ning see põhjustab väärarenguid. Kuigi varesed on teada tuntud kõikesööjad, siis päris kõike nad siiski sööma ei peaks!


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee