X

Meie vabatahtlik, Hedi, sai detsembrikuu õhtul kõne murelikult inimeselt, kes leidis Upa küla kergliiklustee äärest kakulise.

Lind ei lennanud ära ja teavitaja palus olukorda kontrollida. Eest leidis Hedi kuldse kodukaku, kelle tiibade otstes olevad suled olid kergelt jäätunud ja sätendasid tänavavalgustuse käes. Selle öö veetis lind Hedi esikus, et üles soojeneda. Õhtusöögi vastu ta huvi üles ei näidanud ja keeldus söömast. Järgmisel päeval veterinaari juures selgus tõsiasi, et tema üks tiib ei tööta korralikult ja hoiab rippu. Linnul oli siiski piisavalt ergas silmavaade, et anda lootust tervenemisele ja, et peagi saab ta uuesti lennata. Kakk saadeti edasi Paidesse, et ta saaks seal Virge kogenud pilgu ja hoolitsevate käte all raskustest üle aidatud.

Oma uude koju saabudes õnnestus lind sööma saada. Kuna tema üks jalg hoidis pidevalt krampi ja sellega haaramine oli võimatu, kõndimisest rääkimata, siis elas ta kaks nädalat vaid transpordiboksis. Et jalg taas toimima saada, tegi Virge linnule igapäevaselt massaaži ja kinnitas talle, et kõik saab varsti korda! Selle tulemusena on kodukaku kõndimine ja haaramine kenasti taastunud.
Täna, poolteist kuud hiljem, tegi see imeilus lind suure üllatuse. Nimelt, lendas ta esimest korda oksalt maha sööma ja tagasi ülesse! See on väga suur saavutus ja annab kõvasti lootust juurde.
Meie aplodeerime talle ja loodame kogu südamest kodukaku täielikule tervenemisele! 🌲🦉❤️


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee