X

29. jaanuari lõuna paiku, saime teate Türilt, Piiumetsa külast.

Eelmise päeva õhtul oli kanakull murdnud teavitaja õuel kuke, ise aga teadmata põhjustel uimaselt maha istuma jäädes. Väliseid vigastusi linnul ei olnud ja järgmisel päeval oli ta juba veidi tigedam aga ära ei lennanud ta endiselt.

Teavitaja toimetas kanakulli Paidesse, Virge hoole alla toibuma. Peale tõsist kukepoksi oli lind nii enda, kui ka kuke verega kaetud, verd leidus ka tema ninas. Peale suuremat pesu, sai kanakull endale jala ümber rõnga. Rõngastaja sõnul on see kõige suuremate jalgadega emane kanakull, keda ta näinud on, kaaluks oli aga 920g, mis pole täiskasvanud linnu kohta kuigi palju.
Õnneks oligi väike turgutamine, pesu ja rahulik puhkus kõik, mida lind vajas, et taas vabadusse lennata! Vabastatud ei saanud lind kergema kaalu tõttu siiski mitte leiukohta, vaid lauda juurde, et tal oleks esialgu lihtsam oma kõhtu täita.

Kanakulli Virge juurde toimetanud pererahvas oli aga väga õnnetu, vaid kuu tagasi viis rebane nende kahest kukest ühe ja nüüd läks ka viimane.
Tänutäheks kanakulli aitamise eest, kingib Eesti metsloomaühing perele uue kuke, kelle on neile lahkelt nõus loovutama vabastamist ootavad rebased.


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAĂśHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee