X

Tallinnas ja toimetati esialgu meie vabatahtliku, Merilini juurde, kus ta sai esimese kõhutäie.

Õnneks oli ta koheselt hea isuga ja tegi koostööd. Sealt edasi toimetas alati võimalusel transpordiabi pakkuv Mart kakukese Paidesse, Virge hoole alla.

Ornitoloogilt saadud info järgi oli samas kohas viimati kodukakkudel pesakond aastal 2002.
Eelmisel aastal märgiti üks pesapuu, kellel oli peale pikka aega taas pereõnne.
Tänagi otsis ornitoloog sealt pesapuud, kahjuks jäi see leidmata.


Kakupoegade potsatamised jätkuvad ja meie teeme omalt poolt KÕIK, et nad turvaliselt ja tervetena tagasi oma emme juurde saaksid!

Eile saime kõne samalt inimeselt, kes teatas ka esimesest kakupojast, maas oli uus sulepall.
Kuna teine kakupoeg oli leides aktiivne ja püsis ilusti oksal, mida ei saanud öelda üleeilse kakukese kohta, siis pandi ta puuokste varju, kuhu ta vapralt oma emmet ootama jäi. Õhtul käidi kontrollimas, linnuke istus endiselt ilusti oksa peal ja tänu oma kaitsevärvusele jäi ta kõikidele ohtudele märkamatuks.
Öösel käis ornitoloog kuulamas, kas on kuulda ema huikeid ja linnupoja kutseid, kuid tulutult. Selles oli suuresti süüdi ka ilm.
Hommikuks saabusid meieni aga rõõmustavad uudised, et kakupoega enam oksal istumas ei ole, maas suletutte ei paista, et kahtlustada midagi halba ja seega võime järeldada, et ilmselt kutsus emme ta endaga kaasa.

Täna hommikul 8:15 saatis Virge Paidest Tallinna poole teele üleeilse kakupoja, kes sai endale nimeks Nöps.
Võrreldes leiuhetkega, kui Nöps oli vareste rünnaku alt turvalisesse kohta saanud, oli ta täna hommikuks juba justkui teine linnubeebi. Tükkhaaval toitmist ta enam ei vajanud, seisis oma jalgade peal kindlalt püsti ja oli röövlinnule kohaselt tige nagu väike herilane!

Teel Tallinnasse sai Nöps jala ümber rõnga ja Tallinnas võtab Nöpsi vastu taas meie vabatahtlik, Merilin, kes toimetab kakupoja tagasi leiukohta oma emmet ootama.

Siinkohal soovime rõhutada ja veelkord üle korrata, et meie eesmärk ei ole linnu- ja loomalapsi võimalikult palju kokku korjata, vaid võimalusel ja sekkumist vajaval hetkel neid abistada ja kui vähegi lootust on, siis nad oma emmede hoole alla tagasi anda!


Loe lähemalt meie LUGU 1, LUGU 2, LUGU 3.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee