X

Nimed said rebasekutsikad leiukohtade järgi, Põlva ja Koeru.

Põlva kutsikas leiti koos vennaga, mõlemad olid väga kehvas seisus. Teed Virge juurde Paidesse alustasid kutsikad koos, elusana kohale jõudis kahjuks vaid üks. Põlva seisund oli väga kriitiline, tema silmad olid juba pahupidi ja keha loid. Virge kartis halvimat, kuid kumbki neist ei andnud alla. Kutsika silmis oli tahtejõud ja kaks päeva füsioloogilise lahuse süstimist turgutas ta õnneks siiski elule.

Koerus emata ringi liikuvatest rebasekutsikatest tuli meile info juba päev enne kutsika leidmist. Kuna meie prioriteet ei ole mitte kokku korjata kõik kutsikad vaid kindlasti veenduda, et ehk siiski on ema olemas, lasi Virge teavitajal rebaseema saabumist oodata. Õhtu saabudes korjas ema oma kutsikad kokku, jättes maha ühe alajahtunud ja ilmselt pesakonna kõige nõrgema poja. Meie vabatahtlik, Liina, läks rebasekutsikale pimedas taskulambiga järele. Kutsikas ei osutanud mingit vastupanu, lebas maas ja isegi ei urisenud.
Koeru toimetati Virge hoole alla, kus peale paari päevast turgutamist sai malbest abitust kutsikast väga aktiivne ja kuri tegelane. Just selline, nagu üks õige rebasekutsikas olema peab. Ta oli väga kange iseloomuga ja kõige kauneima kasukaga väike rebane, keda Virge näinud on.

Põlva ja Koeru tutvustamine võttis väga kaua aega. Tuli veenduda,et nad teineteisele viga ei teeks. Lõpuks see siiski õnnestus ja suurde välipuuri kolisid nad juba koos.
Põlva oli iseloomult tõeline boss, väga uudishimulik ja julge. Koeru seevastu oli väga alalhoidlik, ettevaatlik ja hoidis tagaplaanile.
Rebaste iseloomud paistavad välja ka vabastamise videol, Põlva ikka ees ja uudistades, Koeru tuhatnelja kiiresti metsa poole.

Mõlemad rebased jätsid Virge südamesse kustumatu jälje. Olgugi,et hüvasti jätmiseks ei vaadatud kordagi tagasi 🙂

Head teed vaprad reinuvaderid! ♥️🌲🦊


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee