X

Septembri alguses saime teate Tartust, et leitud on suure mädase seljahaavaga siil.

Hädasolija leidja Ilme kirjeldab siili leidmist nii: „Sammusin kodu poole ja nägin muru peal siili. Loom jooksis puu alla lehehunnikusse peitu. Seisatasin korraks, et vaadata kuhu ta läheb aga ta tuli sealt uuesti välja ja sel hetkel nägin, et tal pole selja peal okkaid. Peatasin ta kilekotiga ja oligi näha, et loomal on suur haav ja haavas on mädanik.

Sealt algas tema lugu. Helistasin ühele lühinumbrile, millelt peaks abi saama, kui oled leidnud hädas looma. Lubati tulla, küsiti aadressi ja asukohta aga kedagi ei tulnud. Ootasin õhtuni ja hakkasin abi otsima mujalt.
Siis leidsingi Eesti Metsloomaühingu, kes abistavad haigeid loomi heast tahtest. Edasi saatis ühing mind siiliga arsti juurde aga seal ei tehtud suurt midagi ja soovitati loom loodusesse tagasi viia, et küll ta paraneb. Võtsin uuesti ühinguga ühendust ja mõte, et ta haigena loodusesse tagasi lasta maeti maha, ning siil peaks saama terveneda ühingu hoiukodus. See lahendus rõõmustas mind väga.“
Haav sai hoiukodus korralikult ära puhastatud ning paranemine võis alata. Haava täieliku paranemiseni kulus siiski peaaegu kolm kuud, selle aja jooksul tuli teha kaks korda päevas haavapuhastust ja kreemitamist. Siil oli siilile omaselt väga pahur ja andis sellest ka valjuhäälselt märku iga kord, kui keegi juhtus tema lähedusse sattuma. Samas oli ta aga haava puhastamise ajal väga leplik, ei rabelenud üldse, vaid ootas kannatlikult kuni pikk protseduur jälle tehtud sai.
Siil veedab oma talve hoiukodus talveunes. Kevadel ootab Ilme teda tagasi, seekord oma aeda, kus teda ootab ees pikk ja rahulik siilielu.


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAĂśHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

 

kodulehe tegemist toetab elever.ee