X

7.03 saabus teade meie vabatahtlikult, Kairi Sinijärvelt.

Tema tütar oli leidnud Valdeku tänavalt orava, kellel oli mure esikäppadega. Orav toimetati meie hoiukodusse, Merilini, juurde. Kohe oli näha, et esikäpad ei funktsioneerinud ja suu oli veidi marraskil. Võimalik, et loom oli autolt löögi saanud. Esmasel läbivaatusel selgus, et orav on emane, luud tundusid terved aga tekkis kahtlus, et loom on tiine, keegi oleks justkui kõhus liigutanud.

Edasi mindi Loomade Kiirabi Kliinikusse , kus võttis orava vastu veterinaar Nikolajs Oborin, kellele tundus samuti, et orav on tiine.
Tehti röntgen, kus õnneks ühtegi luumurdu ei tuvastatud, kuid oli võimalus, et loomal on peas turse. Tiinus ei saanud kinnitust, sest skelette polnud näha aga jäi võimalus, et tiinus on veel varajases staadiumis. Orav sai kaasa rohud ja jäi üle ainult oodata, kas tema seisund muutub ajaga paremaks.

Orav sai oma pirtsaka loomuse tõttu nimeks Diva.
Meie õnneks hakkas tasapisi esikäppade motoorika taastuma, tema söömine valmistas aga muret. Iseseisvalt ta väga süüa ei tahtnud, ilmselt ebamugavustunde tõttu esikäppades. Sealt tuli ka otsus, et Merilin toidab teda spetsiaalsest oravatele mõeldud piimapulbrist tehtud seguga, et orav saaks kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid kätte. Merilini õnneks meeldis see talle väga ja Diva limpsis lutipudelist ilusti.

Diva oli olnud hoiukodus juba 10 päeva, kui Merilin avastas, et loom muutub järjest ümaramaks. Kõhtu katsudes olid seal ilmselged liigutused. Mõte oravabeebidest oli vahepeal ununenud, kuna märke tiinusest siiani ei olnud.

Nüüd hakkas kibekiire, et saada pesakast. Merilin tegi kodus joonised valmis ja Merilini isa, koos õega hakkasid ehitama. Järgmisel päeval oligi pesakast valmis!
Iga toitmisega tundus orava kõht üha suurem ja liigutusedki olid järjest tugevamalt tuntavad.

22.03 päeval oli Diva tavapärasest aktiivsem, käis edasi-tagasi pesakastist välja, lamas selle peal ja tundus veidi rahutu. Merilin arvas, et Diva tunneb end juba paremini ja on elavnenud. Kõhtu jälgides oli näha, kuidas beebid liigutasid aga tiinuse päevi arvutades tundus, et 1-2 nädalat on veel aega, kuni beebid tulevad. Mõte oli paigutada pesakasti infrapunakaamera, et näha Diva tegemisi, kuid ilmselgelt sai ajaga eksitud ja selleni ei jõutud.

Enne magama minemist kontrollis Merilin igal õhtul, kuidas Dival ennast tunneb ja 22.03 õhtul tavapärast kontrolli tehes ootas teda üllatus. Tundus, et orav hakkabki poegima!

Uuesti piiluda julges Merilin alles hommikul ja selguski, et Diva oli öösel emmeks saanud!

Nüüd tuleb värskele emmele võimalikult palju rahu ja vaikust tagada. Diva on kaval, kui ta pesakastist välja sööma tuleb, siis katab ta beebid ära, et nad ilusti soojas oleksid. Seetõttu ei ole veel ka teada, kui palju beebisid kokku on aga vähemalt neli on neid kindlasti!

Hiljuti jäi Diva vahele ja selgus, et ta hoiab käppade vahel krõbinaid ja kõike muud head-paremat, apelsin ja mango on tema lemmikud. Piima lakub ta ka kausist juba ise nii, et kauss läigib.
Piima andmist jätkame seetõttu, et poegade kasvatamise ajal ema organismi toetada.

Siinkohal tahame meenutada, et autoga sõites tuleb olla ettevaatlik, kuna oravatele meeldib tihti üle tee joosta. Puid maha võttes tuleks veenduda, ega seal pole kellegi pesa ja kuna beebide hooaeg on alanud,l siis soovime, et kõik looma- ja linnupojad saaksid ilusti oma emmedega üles kasvada! 🙏❤️🐿️🌲


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee