X

Tänast postitust ajendas meid tegema ühes Facebooki grupis tekkinud diskussioon, kus väideti, et maanteel toimunud looma ja auto kokkupõrke korral teeb politsei autojuhile rahatrahvi. Seega, rahatrahvi vältimiseks, on parem õnnetusjuhtumist 112-te mitte teavitada.

Tegemist on täiesti vale väitega ning politseile mitteteatamine on selliste õnnetuste puhul äärmiselt vastutustundetu käitumine. Maanteel või selle pervel vedelevad hukkunud metsloomad seavad ohtu teised liiklejad, eriti just praegusel pimedal ajal. Ohtu satuvad ka teised loomad, linnud, kes korjust sööma tulevad.

Veelgi kahetsusväärsem ja ohtlikum on olukord, kui autolt löögi saanud , kuid elus, loom jäetakse maantee äärde piinlema, talle abi otsimata. Vigastatud looma käitumine võib olla ettearvamatu ja seega veelgi suuremaks ohuks teistele liiklejatele.

Küsisime ka politsei kommentaari sellise inimeste hirmu kohta trahvi saada.
Meie päringule vastati, et kui on toimunud õnnetusjuhtum, siis kellelegi sellisel juhul trahvi ei määrata. Karistada saab vaid tahtliku teo eest, ehk, kui teadlikult sõidetakse metsloomale otsa.

Kui sõidate otsa või märkate, et loom/lind tee ääres vigastatud või kahtlane, siis palun teatage 112, 1313, jahimehele või meile. Aitame nii kuidas saame, et loom/lind saaks kiirelt abi!

Turvalist sõitu kõigile ja käitugem liikluses ikka nii, et see oleks ohutu, mitte ainult iseendale, vaid ka teistele.


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.

 

kodulehe tegemist toetab elever.ee