X

Laupäeva õhtul Pärnumaal nägi inimene, kuidas tema koduaeda sõna otseses mõttes kukkus taevast alla part.

Kuna lind enam lendu tõusta ei suutnud, pani tubli inimene linnu sooja ja andis meevett. Veidi aega möödus, ning aeda kukkus teinegi part. Toimiti samamoodi. Hommikul lasi teavitaja pardid välja, et nad saaksid edasi minna. Üks lendas ära, kuid teine mitte. Paigale jäänud pardil oli nokk verine ja siis kirjutaski teavitaja meile, et abi paluda.

Kuna tegu ei olnud tavalise sinikael pardiga, siis koheselt liiki määrata ei saanudki. Meie vabatahtlik võttis pardi enda hoolde ja puhastas nokal oleva haava. Õnneks ei midagi läbivat ega hullu. Palusime liigi tuvastamisel abi ornitoloogidelt ja saimegi teada, et tegu on merivardiga. II.kategooria kaitsealune lind. Kuna siis oli juba õhtu ja part tundis end hästi, otsustasime ta hommikul rõngastada ja vabastada.
Rõõm oli hommikul näha, et lind oli väga aktiivne ja väge täis. Niisiis sai ta rõnga ja tere vabadus! Kahjuks nii ei läinud. Olenemata uhkest tiibade sabinast, ta siiski õhku tõusta ei suutnud. Niisiis püüdis Kadi linnu uuesti kinni ja täna andsime selle Eestis üsnagi vähetuntud pardi üle Keskkonnaametile.

Loodetavasti saame me veel temast uudiseid! Siis jagame neid ka teiega!


9. detsembri uudised: Merivart toimetati Keskkonnaameti poolt Imeloomade Seltsi. Arst kontrollis linnu üle - luud olid terved kuid ta vajas parasiiditõrjet. Pärast arstil käiku sai part tiigile elu nautima, kus ta alguses ainult ringi ujus kuid hiljem ka lennutiiru tegi. Antud hetkel ta pole otsustanud veel päris omateed minna aga me usume, et kauaks ta ei plaani jääda.


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAĂśHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee