X

12.detsember UPDATE! OLULINE TÄIENDAV INFO!
VTA KINNITAB: REBANE EI OLNUD MARUTAUDIS.

Anname kõigile siinkohal edasi info, mille saime just jahimehelt. Nimelt otsustasime koostöös jahimehega siiski lasta teha rebasele marutaudi analüüsi kuna kommentaarides oli meie jaoks veidi ootamatult palju hirmu, et kas tegemist oli äkki marutaudiga. Ootamatult seetõttu, et ei meil ega ka jahimehel, ei tekkinud kordagi kahtlust, et rebane võiks olla marutaudis. Saime inimeste murest aru ja kahtluste hajutamiseks on vaid üks tee - analüüsi tegemine.

Täna saime VTA poolt vastuse: "Teie toodud rebase pea oli MARUTAUDI SUHTES NEGATIIVNE."

Täname kõik kaasaelajaid ja muretsejaid ja meil on hea meel, et saame täna teemale punkti panna ning et inimesed ei pea enam muretsema. VTA kinnitusel ei ole Eestis saadud ühtegi positiivset marutaudi proovi ka sellel sügisel tehtud teistest proovidest.

Täname veel kord südamest meie tublit piirkonnajuhti @Airiin Hangot ja talle kiirelt appi tõtanud jahimeest @ Eesti Jahimeeste Selts / Estonian Hunters Society. Ilma teie abita oleks meie vabatahtlik olnud täiesti väljapääsmatus olukorras, sest nagu me ka eelnevalt kirjutasime, ei olnud kliiikutel meile pakkuda aega rebase vastuvõtuks ja mürgitatud looma surma pealt vaadata ilma abi võimaluseta ei ole lihtne.


NB! VIDEOS VÄGA HÄIRIVAD KAADRID!

Palun mõtle enne kui kasutad mürki kahjurite jaoks!

Antud rebane videos on suurtes krampides ja piinades just mürgistuse tõttu. Linnas kasutatakse mürke näriliste hävitamiseks, mis on julm viis igale loomale suremiseks - seda ilmestab kindlasti ka postitusele lisatud video. Tihti ei mõjuta mürk ainult seda sihtgruppi keda sooviti mürgitada, väga tõenäoliselt sõi see rebane närilistele mõeldud mürki või sõi mõne mürgitatud närilise.

Meieni on jõudnud korduvalt mürgitatud siile, kakkusi, hiireviusi, vareseid, hakke, rebaseid... Näriliste vastu kasutatav mürk jõuab tihti loomadeni, kes toituvad närilistest või raibetest. Samuti on näriliste mürk äärmiselt ohtlik lemmikloomadele.

Eile teatati meile kahtlaselt käituvast rebasest Tartus, kes arvatavasti on autolt löögi saanud. Airiin Hango tõttas kohale, kuid selleks hetkeks oli rebane juba kadunud ning leida teda ei õnnestunud. Täna helistas teine teavitaja, et samas kandis on imelkult käituv rebane, mille peale Airiin kihutas kohe kohale ning sai kahva abiga rebase puuri. Rebane oli apaatne ja oli selge, et loomal pole kõik korras. Üsna pea hakkas loom krambitama ning vaade oli täpselt selline nagu videos näha on. Saime aru, et pigem on tegemist mürgitusega ning tegutseda on vaja kohe. Kahjuks polnud ühelgi kliinikul võimalust täna rebast aidata, kuid appi tõttas Tähtvere Jahiselts, kes rebase piinad lõpetas. Kerget käppa sulle, kallis rebane!

Seega kallis inimene - palun mõtle hoolikalt kas sul on ikka vaja mürki kasutada ning millised võivad olla sinu teo tagajärjed! Rebased ja röövlinnud söövad rotte ja hiiri ja kui nad on mürgitatud, siis surevad ka nemad!


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.

kodulehe tegemist toetab elever.ee