X

7. novembril saime teate Kohilast, kus leiti tee äärest apaatne kodukakk.

Teavitaja korjas ta ülesse, pani oma pusa sisse sooja ja alustas teekonda Tallinna, et lind Merilin Laud kätte toimetada.
Tõenäoline autolöök oli küllaltki tugev, sest linnul olid mõned suled katki ja silmad kogu aeg kinni.
Et pakkuda kodukakule parimaid tingimusi taastumiseks viis Airiin Hango linnu meie kakuhaldja Virge Võsujalg juurde Paidesse. Kohe alguses oli näha, et taastumine tuleb pikk, kuid Virge kannatlikkuse ja hoolitsuse tõttu oli õige pea märgata ka esimesi paranemise märke. Tasapisi muutus lind aktiivsemaks ja hakkas silmi avama. Oli suur rõõm näha, kuidas tal iga päevaga enesetunne paraneb.
Nüüdseks on kakk täielikult taastunud, elussöögi test sooritatud hindele 5+ ja uks vabadusse lahti.
Väikeseks probleemiks kujunes aga asjaolu, et Virge juures on nii hea elu ja tema puur nii mõnus ja mugav, et kakk otsustas püsielanikuks hakata. Kahjuks aga nii ei saa. Looduses iseseisvalt hakkama saav lind peab vabadusse minema. Seega ei jäänudki Virgel muud üle, kui kakk puuris kinni püüda ja sobilik vabastuskoht välja valida. Vaeseks oli sellest suhteliselt segaduses ega saanud üldse aru, mis temaga varahommikul juhtuma hakkab. Peale puule maandumist sabistas ta oma suled inimkontaktist puhtaks, tõmbas ennast peenikeseks ja jäi mõneks hetkeks seda ilmaolu jälgima. Veendus temagi, et vaatamata sombusele ilmale tuleb tal nüüd ise looduses hakkama saada , kogus end natuke, valis minekuks õige suuna ja läinud ta oligi.
Puur jääb ootama aga teisi hädalisi.
Turvalist lendu ja alati täis kõhtu sulle väike sõber!

Meie teeme aga sügava kummarduse inimese ees, kes tee ääres abitut kakku märkas ja abi otsima asus, Merilinile, kes esmalt linnu üle võttis, Airiini, kes kakku transportis ning Virgele hoole, armastuse ja kannatlikkuse eest!


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAĂśHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee