X

Kerime ajas natuke tagasi ja meenutame oktoobrikuu 15. kuupäeva. Just sel päeval sai vabastatud põrutuse saanud tihased.

7. oktoobril leiti Tallinnas, ühe kortermaja trepikoja radiaatori pealt vaevu hingav, uimane ja räsitud sabaga musttihane. Teavitaja leidis meid ülesse tänu Tallinna Loomaaiale, kes talle ühingu valvetelefoni numbri andis. Alati abivalmis Kristiina Praks oli koheselt valmis linnu üle võtma ja tema eest hoolt kandma. Peale selle sai Kristiina tuttavaks ka linnu leidja, Olegiga, kes osutus äärmiselt sõbralikuks ja hoolivaks inimeseks. Ka pärast musttihase üleandmist käis ta tihti teda vaatamas, tõi metsast käbisid ning kuuseoksi ja elas linnu tervenemisele kogu südamega kaasa. Oleg osutus imeliselt abivalmis inimeseks ja meil on tohutu hea meel, et Kristiina ja Oleg üheskoos musttihase, peale toibumist, vabasse loodusesse said lasta. Teame, et Oleg käis tihti vabastamiskohal lindudele söögipoolist panemas. Suur, suur tänu sulle Oleg!!

Rasvatihase teade tuli meile 15. oktoobril, Kiili vallast, kus avatud aknast lendas siis rasvatihane. Olles tekkinud olukorrast segaduses põrutas to vaeseks otsejoones teise akna vastu ja sealt põrandale. Linnukesele tõttas appi meie @Helena Eenok, kes rasvatihase Kristiina juurde trantsportis. Pealinna saabudes oli aga tihane põrutusest toibunud ja kuna Kristiina muid probleeme tal ei märganud, sai see õnneseen samal päeval vabaks.
Tihase vabastamisest on väike videolõik kommentaarides.

Meil on südamest hea meel, et kaks väikest , sombuste sügispäevade värvilaiku, taas meie keskel oma linnuelu elavad ja linnuasju toimetava. ❤️


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee