X

Eile (18.12.19) hommikul kell 09.46 saime teate abi vajavast siilist Veduri tänaval Tallinnas.

Eelmisel õhtul oli lindude söögimaja alt raasukesi sööma läinud siili rünnanud varesed. Tore vanahärra, kes leidis söögimaja alt verise siili, pani okaskera ööseks siseruumi, pakkus süüa ja vett ning otsis kohe hommikul abi. Suur suur aitäh talle!

Kohe oli selge, et siil vajab hoiukodu. Kell 13.05 transportis Kairi Sinijärv siili üldseisundi hindamiseks siilide aitamises juba kogenud Anneli Sinirannale.
Kahjuks polnud kõik üldse nii hea kui lootsime - siilil oli selja peal vana, suur, tugeva kärnaga kaetud haav, millele varesed olid augu sisse nokkinud. Haava alune oli täis paksu, haisvat mäda. Lisaks olid parema külje okkad kokku kleepunud nagu kõva kilpkonnakilp.
Annelilt tuli kiire otsus siil kliinikusse saata ja Kadi Busch juba organiseeriski järgmist transporti kliinikusse ning Merilin Laud broneeris kliiniku aega.

Kell 13.53 algas taas transport ja siil alustas seekord koos meie uue vabatahtliku abilise, Andres Kõpperiga ....jajaa, see on NOËP ❤️ ... teed loomakliiniku poole. Selle siilitüdruku abistamine oli Andrese esimene väljakutse!

Siil jäi kliinikusse esmaabi saama. Peale tööpäeva võttis Anneli siili kliinikust ravijuhiste ja nelja erineva rohuga hoiukoju ravile. Ravi juurde kuulub hoiualuse puhastamine puukidest, kirpudest, paakunud okaste puhastamine vanast haavaeritisest... Haava tuleb puhastada kaks korda päevas, pluss anda siilile ravimeid. Ravi tuleb pikk ja aeganõudev, sest haav on vana ja sügav. Siilitüdruku soov liikuda ja hea isu annavad meile siiski lootust paranemisele. Siilid on väga tublid ja sellel siilitüdrukul vedas hullu moodi! 🥰

Lisaks viiele vabatahtlikule, kes seekord siili mõnusa tuleviku eest pingutasid on veel palju pöidlahoidjaid, kes panustavad meie tegevusse nii ajaliselt kui rahaliselt.
Suured tänusõnad kõigile! ❤️

Keskööl sai Andres veel ühe abipalve, millele ta ülikiirelt reageeris, nimelt anda siilile nimi. Vastus tuli kiirelt - siilitüdruku nimeks sai Berbel 🦔


Loe lähemalt meie FACEBOOKI LEHELT.


Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetuste toel toimiv ühing, seetõttu on meile igasugune toetus väga oluline!
Kui ka Sinul on soov anda oma panus, et vigastatud või abivajavad metsloomad saaksid kiiret ja parimat abi ning meie nõuandeliinid oleks avatud, siis

Helista:
Nr 9009933 – annetad 5€
Nr 9009955 – annetad 25€
(Toimib ainult Eesti numbrilt helistades!)
(Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)

Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAĂśHING
Swedbank EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks: "Metsloomade abistamiseks!"

PayPal konto link:
https:/www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=S4NU4QQJ3WVJW&source=urlk

Aitäh kõigile meie toetajatele! ❤️

kodulehe tegemist toetab elever.ee